Блекаут в Україні: «Укрзалізниця» відновила рух поїздів та Київської кільцевої електрички
fakty 01-фев, 06:14 193 Новости Украины
Після масштабного блекауту, який стався вранці 31 січня, енергетики вже повернули електрику критичній інфраструктурі Києва, повідомили у ДТЕК.
За інформацією компанії, відновлення відбувається почергово. Такий підхід необхідний, щоб уникнути перевантаження мереж і, щоб не допустити нових аварій.ВІДЕО ДНЯ
«Просимо використовувати електроенергію економно. Це допоможе стабільніше та швидше всіх заживити», — закликали енергетики.
В «Укрзалізниці» також повідомили, що електропостачання відновлено майже в усіх регіонах. Наразі поїзди продовжують рух за своїми маршрутами. Відставання від графіка мінімальні та будуть надолужені.РЕКЛАМА
«На вокзалах є світло й опалення, пункти обігріву працюють у штатному режимі. Kyiv City Express відновив рух. Орієнтовні затримки — 20−30 хвилин. Максимально наздоганяємо графік», — додали в УЗ.
Своєю чергою в Міненерго пояснили, що саме сталося: через технологічне порушення одночасно відключилися високовольтні лінії між енергосистемами Румунії та Молдови, а також між Західною і Центральною частинами України. Це спричинило каскадне відключення в Обʼєднаній енергетичній системі (ОЕС) України. Були розвантажені блоки атомних електростанцій.
Для того, аби зберегти цілісність енергосистеми, у низці областей застосовано аварійні відключення.РЕКЛАМА
В Міненерго наголошують, що дефіцит потужності залишається дуже високим. Екстрені відключення необхідні для запобігання пошкодженню обладнання.
«За прогнозами фахівців, електропостачання повернеться протягом найближчих годин. У різних регіонах часові межі повернення світла можуть відрізнятися. Поступове навантаження блоків атомних електростанцій до номінальної потужності потребує часу», — додали в Міненерго.
Зазначимо, що член комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк в етері одного з каналів заявив, що для стабілізації енергосистеми та відновлення повної генерації АЕС після сьогоднішнього блекауту потрібно 24−36 годин.
Нагадаємо, Київ, де дуже складна ситуація з електрозабезпеченням, з 29 січня перейшов на тимчасові графіки відключення електрики.РЕКЛАМА Сообщает fakty.ua
Новости по теме
{related-news}

