Україна та Іспанія посилюють співпрацю у відбудові системи охорони здоров’я — Михайло Радуцький

Україна та Іспанія посилюють співпрацю у відбудові системи охорони здоров’я — Михайло Радуцький

Іспанія розширює програму підготовки
українських лікарів та підтримку військової медицини. Про це йшлося під час
другого дня робочої поїздки делегації Комітету Верховної Ради України з питань
здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування до Королівства
Іспанія.
Сторони обговорили розвиток медичного
партнерства між Україною та Іспанією, підготовку українських лікарів і
підтримку системи охорони здоров’я.
Однією з ключових стала зустріч з
директором Іспанського агентства міжнародного співробітництва з розвитку
(AECID) Антоном Леісом Гарсією. Саме AECID реалізує Спеціалізовану програму
медичної підготовки (PFMES), яку відкрили для України після візиту керівництва
агентства до нашої держави у 2024 році у відповідь на виклики повномасштабної
війни.
З боку України першим партнером стала
Обласна лікарня ветеранів війни у Винниках. Проведено вже 11 навчальних
стажувань для наших медиків за напрямами травматології, нейрореабілітації,
малоінвазивної хірургії, інтенсивної терапії та інших спеціальностей. У 2026
році програму розширюють: відкрито ще 7 нових навчальних місць. Надалі до
програми планують долучити лікарні Києва та Київської області.
Під час зустрічі сторони також обговорили
подальшу участь AECID у відбудові української системи охорони здоров’я.
Іспанська сторона вже підтримує Україну, забезпечуючи лікарні медичним
обладнанням, мобільними медичними підрозділами, резервними джерелами
енергопостачання, а також реалізуючи проєкти у сфері реабілітації. Домовилися
продовжити співпрацю у підготовці медичних кадрів, розвитку реабілітаційної
допомоги та модернізації української медичної інфраструктури.

У межах відрядження українська делегація
відвідала Центральний військовий госпіталь Gómez Ulla, де зустрілася з
Генеральним інспектором охорони здоров'я Міністерства оборони Іспанії,
генералом Хуаном Антоніо Лара Гаррідо, керівництвом закладу та директоркою
державної Фундації CSAI Ірене Бернал. Саме Фундація CSAI при Міністерстві
охорони здоров’я Іспанії разом з AECID реалізує міжнародні програми підготовки
медичних кадрів і зміцнення систем охорони здоров’я. Ознайомилися з роботою
одного з провідних військово-медичних центрів Іспанії, де сьогодні проходять
стажування українські лікарі, та обговорили можливості розширення програм
їхньої підготовки у сферах військової хірургії, лікування бойової травми,
реабілітації, протезування та організації медичної допомоги в умовах війни.

Голова Комітету Михайло Радуцький відзначив,
що Україна та Іспанія вже мають міцне стратегічне партнерство у сфері охорони
здоров’я. Він також висловив щиру вдячність Королівству Іспанія за всебічну
підтримку України.

До складу української делегації увійшли
голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, члени Комітету Ольга
Стефанішина, Оксана Дмитрієва, Максим Перебийніс, Сергій Кузьміних та посол
України в Іспанії Юлія Соколовська.

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии