На Київщині поліція повідомила про підозру голові виборчої комісії за підробку виборчої документації

Злочинну діяльність 36-річного жителя села Ковалівка виявили та задокументували працівники Васильківського відділу поліції. Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 158-3 Кримінального кодексу України і за порушення виборчого права йому загрожує ув’язнення до десяти років.До поліції звернувся член однієї з селищних територіальних громад Білоцерківщини про те, що виборча комісія прийняла рішення щодо скасування реєстрації одного з кандидатів на посаду селищного голови. Однак, як повідомив заявник, це питання не виносилось на голосування, відповідно ніхто з присутніх не голосував.
Працівники поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 158-3 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України. Передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

В рамках кримінального провадження поліцейські опитали усіх членів територіальної виборчої комісії, вилучили необхідну документацію та інші речові докази.
Встановлено, що голова виборчої комісії умисно, за попередньою змовою з секретарем комісії, за допомогою техніки виготовили фальшивий протокол засідання селищної територіальної виборчої комісії Білоцерківщини та внесли до його змісту неправдиві відомості щодо розгляду питання про відмову одного з кандидатів балотуватися на посаду селищного голови.

Інша особа, яка підозрюється у скоєнні даного злочину, наразі є діючим адвокатом – проєкт повідомлення їй про підозру скеровано до Офісу Генерального прокурора України для погодження.

Відділ комунікації поліції Київської області

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии