Реєстрація місця проживання онлайн - правила та умови.
adminekiev 13-окт, 10:49 193 НедвижимостьРеєстрація місця проживання онлайн.
Досягнення України в сфері цифрової трансформації та переведення надання державних послуг і документообороту у цифровий формат унікальні і добре відомі на весь світ. Інтернет-портал надання державних послуг Дія є дуже зручним і корисним інструментом для українців, в тому числі щодо послуги реєстрації місця проживання.
Умови онлайн-реєстрації
Як зареєструвати місце проживання онлайн? Щоб зареєструвати місце проживання онлайн необхідно дотримуватися двох основних вимог:
- Авторизуватися на онлайн-порталі Дія
- Внести відомості про житло, в якому планується реєстрація в державний електронний реєстр речових прав на нерухоме майно.
Для авторизації в Дії необхідно мати унікальний номер запису в Демографічному реєстрі. Як правило, він присвоюється при отриманні біометричних документів. Також Дія надає користувачу електронний підпис, який створюється або самою Дією або банком або іншим інструментом цифрового підпису.
Щодо внесення до реєстру інформації про житло, то така інформація вноситься автоматично після 2013 року. Якщо ж інформація про право власності на житло не вносилась після 2013 року, її можна внести, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг.
Що потрібно, щоб зареєструвати місце проживання? Реєстрація місця проживання в Україні відбувається за однією з двох умов:
- При наявності права власності на житло, у якому планується реєстрація
- При наданні згоди власника або всіх співвласників житла, у якому планується реєстрація.
Як вже зазначалося, інформація про житло і його власників повинна бути внесена в електронний реєстр. Якщо процедура прописки здійснюється за згодою власника, тоді власник також має бути авторизованим в Дії. У такому випадку Дія надсилає йому запит на згоду.
Щодо онлайн-реєстрації військовозобов'язаних, то така процедура також передбачена, але для цього військовозобов'язаному необхідно мати унікальний номер запису у електронному реєстрі військовозобов'язаних, який поки що не працює. Тому Дія наразі немає інформації про військовий облік осіб, без даних про який реєстрація місця проживання в Україні не здійснюється.
В чому різниця онлайн і онлайн реєстрації
В Україні діє спеціальний Закон про прописку - Закон України Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні. Він визначає онлайн-реєстрацію як декларування місця проживання. Проте, як і у випадку з паперовою подачею документів результатом декларування є внесення інформації щодо адреси проживання особи в електронний реєстр територіальної громади. Дія також містить інформацію про таку адресу і через неї можна згенерувати витяг про місце проживання, який засвідчується qr-кодом. Тобто, з юридичної точки зору і декларування і реєстрація місця проживання це одне й те ж, обидві процедури мають на меті внесення інформації про місце проживання до реєстру територіальної громади.
Онлайн-реєстрація під час військового стану
Звертаємо Вашу увагу на те, що під час дії військового часу реєстрація місця проживання онлайн обмежена. Кожен регіон окремо здійснює ведення реєстрів і надання доступу до них, тому ситуація складається з точки зору безпеки їх використання у кожному окремому регіоні. Документи для прописки сьогодні можна подати до Центрів надання адміністративних послуг у паперовому вигляді. Щодо відновлення процедури онлайн-реєстрації слідкуйте за нашими новинами, тут ви дізнаєтесь про реєстрацію все і навіть більше.