Члени комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури обговорили з американськими партнерами напрямки співпраці

Члени комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури обговорили з американськими партнерами напрямки співпраці

Члени комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури на чолі з Головою Комітету Юрієм Кісєлем та першим заступником Юлією Клименко були присутніми на прийомі у Посла США в Україні Бріджит Брінк у якому взяв участь міністр транспорту США Піт Буттіджеджа.Як зазначив член комітету Олександр Горенюк, з перших тижнів повномасштабного вторгнення Піт Буттіджедж допомагав розробляти альтернативні логістичні ланцюги, оскільки море та повітряний простір були заблоковані. За словами народного депутата пан Буттіджедж був одним з перших політиків, хто висловив підтримку українському народу у боротьбі проти російських окупантів.

«Разом з колегами Кісєлем Юрієм та Клименко Юлією обговорили з партнерами питання діяльності комітету під час воєнного стану. Зокрема, мали розмову про розвиток портів Дунайського кластеру та можливості збільшення експорту на внутрішніх водних шляхах. Саме завдяки активній роботі транспортного комітету та прийняттю фундаментального Закону про внутрішній водний шлях почався активний розвиток галузі. Юрій Кісєль, Юлія Клименко, і я були співавторами цього закону, який вступив в силу 1 січня 2022 року», - повідомив Олександр Горенюк.Під час зустрічі також обговорювалось питання національної транспортної моделі України.За словами О. Горенюка, станом на сьогодні інвестиція в будівництво будь-якого типу зв’язку (дороги, мосту, залізничного сполучення чи розв’язки) базується на гіпотезі. «Це може бути гіпотеза групи експертів, які мають гарну експертизу у сфері транспорту. Але це все ще гіпотеза. З урахування впливу війни на транспортну систему ефективність гіпотези падає», - пояснив народний депутат.Розвинені держави, зазначив Олександр Горенюк, планують фінансування інфраструктури, опираючись на дані. «Для цього використовується доказове транспортне планування (evidence based transport planning). Саме транспортна модель України має зберігати дані про всі типи переміщень людей чи товарів по території держави», - додав він.Олександр Горенюк наголосив, що інструменти та дані транспортної моделі дозволять суттєво економити ресурси. «Для американських колег це означає, що кожен долар витрачається з максимальною ефективністю.

Члени комітету подякували Піту Буттіджеджу за те, що його команда зробила для України і запросили в Одесу аби показати роботу портів та те, як #russiaisaterroriststate бореться з музеями, соборами та цивільним.Під час прийому народні депутати обговорили напрямки співпраці із старшим радником з інфраструктурних питань по Україні Робертом Марінером, який має надзвичайно корисний досвід у сфері транспорту та буде допомагати Україні у проектах з відновлення транспортних потужностей.«Я вдячний Сполученим Штатам за системну підтримку України. США лишаються нашим ключовим партнером в усіх аспектах – від оборони до відновлення», - сказав підсумовуючи зустріч Олександр Горенюк.

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии