Комітет з питань екології рекомендував парламенту прийняти законопроект про охорону водних біоресурсів та середовища їх існування

Комітет з питань екології рекомендував парламенту прийняти законопроект про охорону водних біоресурсів та середовища їх існування
Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 06 травня 2020 року розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування (реєстр. № 2765 від 16.01.2020 р.), внесений народними депутатами України Маріковським О.В., Овчинниковою Ю.Ю., Бондаренком О.В. та іншими народними депутатами України.
Метою прийняття проекту Закону є сприяння раціональному використанню і охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та усунення їх негативних наслідків.
Комітет підтримує ініціативу посилення відповідальності за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, а саме риби та інших водних біоресурсів, а також посилення відповідальності за порушення вимог щодо охорони середовища їх перебування (забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних, гідромеліоративних робіт) і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування.
За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування включити до порядку денного третьої сесії та розглянути на пленарному засіданні Верховної Ради України, за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.
Під час розгляду проекту Постанови про заслуховування інформації про стан і наслідки ліквідації пожежі у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення та на об’єктах Чорнобильської АЕС (реєстр. № 3345 від 16.04.2020р.), поданої народними депутатами України Поляковим А.Е., Чорним Д.С. та Бородіним В.В., Комітет заслухав інформацію заступника Міністра енергетики та захисту довкілля України Абрамовського Р.Р., Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Калашника С.В. та Першого заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Мельчуцького О.Г. щодо поточного стану ліквідації пожежі у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення та на об’єктах Чорнобильської АЕС.
Працівники лісової охорони ДСП «Північна Пуща» проводять постійний моніторинг і патрулювання територій зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, що постраждали від лісової пожежі, та обстеження і проливання місць залягання торфу, який тліє в межах пройдених вогнем лісових кварталів – зокрема, на територіях Луб’янського, Денисовицького, Паришівського та Дитятківського лісництв.
Враховуючи інформацію заступника Міністра енергетики та захисту довкілля України Абрамовського Р.Р., Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Калашника С.В. та Першого заступника Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Мельчуцького О.Г. про те, що станом на 06 травня 2020 року на територіях зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення не було зафіксовано лісових пожеж протягом останніх п’ятьох днів та відсутня небезпека розповсюдження потенційно забруднених повітряних мас внаслідок пожеж у зоні відчуження, Комітет рекомендував авторам проекту Постанови Верховної Ради України про заслуховування інформації про стан і наслідки ліквідації пожежі у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення та на об’єктах Чорнобильської АЕС (реєстр. № 3345 від 16.04.2020р.) уточнити перелік посадових осіб, які пропонуються для виступу, та визначитись щодо актуальності розгляду зазначеного проекту постанови на засіданні Верховної Ради України.

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии