Поліція викрила осіб, які незаконно заволоділи заводом по виробництву полімерної продукції

Шляхом укладання низки фіктивних договорів колишні директори заволоділи майном товариства, засновниками якого є іноземні інвестори. Наразі двом особам повідомлено про підозру.

До Департаменту захисту економіки Національної поліції звернулися представники іноземних інвесторів з приводу незаконного заволодіння активами їх товариства, а саме земельною ділянкою та виробничим комплексом. За фактом заволодіння майном слідчі Бориспільського відділу поліції відкрили кримінальне провадження.

Щоб встановити весь злочинний ланцюг по заволодінню активами товариства, правоохоронцям довелося проаналізувати господарську документацію підприємства за кілька років його діяльності та перевірити законність проведених операцій. Під час детального аналізу ряд укладених договорів викликали сумнів. У подальшому було встановлено і саму схему заволодіння виробничими потужностями та активами товариства, коло осіб, що безпосередньо приймали участь у його рейдерському захопленні.

Так, на посаду генерального директора засновники товариства призначили іноземця та уповноважили останнього діяти в їх інтересах та інтересах товариства, обмежив його діяльність статутними документами. Не зважаючи на те, що гендиректор не мав право одноосібно приймати рішення по керівному складу, останній призначив на посаду комерційного директора свою дружину.

У подальшому, аби заволодіти активами товариства, новопризначені керівники вигадали, на перший погляд, легальну схему. Товариство, начебто отримує від приватної особи майже сім мільйонів гривень поворотної фінансової допомоги під заставу (виробничий комплекс та земельна ділянка), про що було укладено ряд договорів. У зв’язку з невиконанням зобов’язань по договору, а саме неповернення коштів у строк, предмет застави, а саме земельна ділянка та виробничі потужності, перейшов у власність приватної особи. У даному випадку у якості приватної особи виступила дружина генерального директора. В наслідок чого, виробничий комплекс перейшов у власність одного з подружжя. З метою прикриття своєї злочинної діяльності комплекс одразу було продано підконтрольній особі за ціною у двічі меншою від реальної вартості. Відповідні зміни про юридичну особу були внесені до державного реєстру.

Також оперативники та слідчі встановили, що на момент укладання правочинів гендиректор товариства був відсутній, так як знаходився за межами України. Крім того, надання товариству коштів у якості поворотної фінансової допомоги було одним із засобів відмивання доходів, одержаних подружжям злочинним шляхом.

Наразі екс-директорам (генеральному та комерційному) слідчі Бориспільського відділу поліції за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Нацполіції та за процесуального керівництва Бориспільської місцевої прокуратури повідомили про підозру. Колишньому комерційному директорові інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою) КК України, а генеральному директору – ч. 5 ст. 191.

З метою унеможливлення відчуження майна та проведення інших операції на активи товариства (земельна ділянка та виробничий комплекс) накладено арешт.

Санкції обох інкримінованих статей передбачають відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 15-ти років.
Наталія Калиновська,

Департамент захисту економіки

Національної поліції України

тел. довіри(098) 103-96-59

[email protected]

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии