З початку цього року створено 40 мобільних груп з протидії домашньому насильству - Олександр Фацевич

Ці групи запрацювали в містах із населенням понад 50 тисяч осіб. Упродовж 2021 року ці мобільні групи здійснили понад 37 тисяч виїздів на повідомлення про факти вчинення домашнього насильства. Про це заступник Голови Нацполіції повідомив сьогодні, 16 червня, під час брифінгу щодо імплементації інновацій у запобігання та протидію домашньому насильству.

Олександр Фацевич зазначив, що пілотний проєкт запровадження діяльності мобільних груп реагування на факти вчинення домашнього насильства стартував у червні 2017 року. Першими містами реалізації проєкту стали Київ, Одеса та Сєвєродонецьк.

З початку цього року створено 40 мобільних груп з протидії домашньому насильству - Олександр Фацевич


«А вже у вересні 2019 року офіційно запущено 45 таких мобільних груп, їх діяльність поширено в 27 містах держави. Зокрема у всіх обласних центрах, а також Києві, Краматорську, Маріуполі, Бердянську, Білій Церкві та Сєвєродонецьку»,-сказав заступник Голови Нацполіції.

Він додав, що, беручи до уваги позитивні результати роботи мобільних груп, з початку цього року в містах з населенням понад 50 тисяч осіб додатково створено 40 мобільних груп.


«Відтак наразі у 65 містах функціонують 84 таких групи. Упродовж 2021 року цими мобільними групами на факти вчинення домашнього насильства здійснено понад 37 тисяч виїздів на повідомлення про факти вчинення домашнього насильства. Поліцейські виявили 15,8 тисяч постраждалих осіб від домашнього насильства»,- сказав Олександр Фацевич.

Стосовно кривдників винесено більше ніж 7 тисяч термінових заборонних приписів, складено понад 12 тисяч адміністративних протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

За наслідками реагування мобільних груп розпочато 767 кримінальних проваджень за фактами вчинення правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. На профілактичний облік поставлено 14,5 тисяч кривдників.

«Поліцейські у складі таких груп займаються не лише реагуванням на правопорушення. Їхнє завдання - професійна консультація постраждалим від домашнього насильства, здійснення профілактичної роботи з кривдниками та системна взаємодія з усіма суб'єктами для вжиття заходів, спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству», – наголосив заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич.

Нагадуємо, раніше повідомлялося, що у МВС презентували інтерактивну мапу допомоги жертвам домашнього насильства.

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии