Українці відзначають міжнародний жіночий день



Сьогодні, 8 березня, українці відзначають міжнародний жіночий день.
Українці відзначають міжнародний жіночий день

Відзначимо, що свято перекочувало до українського календаря з радянського. День 8 березня став офіційним святом в СРСР в 1965 році. Існує кілька версій виникнення цього свята.
Найбільш відома версія пов’язана з 1857 роком. Тоді в Нью-Йорку текстильщиці влаштували марш «порожніх каструль». Їхня головна вимога – зрівняти права чоловіків і жінок в питанні праці. Вони хотіли таку ж зарплату, як і у чоловіків. А також робочий день, який тоді значно відрізнявся від чоловічого, – був довшим. Під час акції вони били в згадані каструлі. Пізніше учасниць руху стали називали суфражистки (від suffrage – голосування, виборче право).
Крім того, через 50 років на вулицях знову з’явилися жінки з вимогою дати їм право голосувати. Їх не влаштовувала оплата праці, умови роботи, а також те, що діти зобов’язані були працювати нарівні з дорослими. Тоді поліції був відданий наказ будь-якими способами розігнати протести. У хід були пущені шланги з брудною крижаною водою.
Ще через рік протести жінок повторилися. У 1910 році Соціалістична партія Америки затвердила жіноче свято, яке відзначалося в останню неділю лютого.
У 1910 році відбулася ще одна подія – в Копенгагені відбулася Друга Міжнародна соціалістична жіноча конференція, на якій була та сама Клара Цеткін (німецька активістка, яка виступала за права жінок). Саме вона виступила ініціатором створення Міжнародного жіночого дня.

Малося на увазі, що в цей день всі жінки будуть виходити на вулиці, влаштовувати мітинги, відстоювати свої права, а також вказувати на актуальні проблеми громадськості.
З 1975 року ООН почала 8 березня проводити Міжнародний жіночий день. Щорічно в організації придумують тему свята, яка максимально відображає проблеми жінок по всьому світу.
Зараз 8 березня – державне свято в основному в пострадянських країнах: Україні, Росії, Казахстані, Туркменістані, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Молдові. Також свято відзначають в Анголі, Гвінеї-Бісау, Замбії, Камбоджі, Кенії, КНДР, Мадагаскарі, Монголії, Уганді та Еритреї.
Останнім часом з’являється все більше суперечок, чи варто в Україні святкувати цей день. У лютому 2017 року Інститут національної пам’яті виступив з пропозицією переглянути календар свят. Зокрема, пропонується скасувати державний вихідний у Міжнародний жіночий день, а назву свята переформатувати в День боротьби за права жінок. Відповідний законопроект тоді був поданий на розгляд до Кабінету міністрів. Цього року інститут національної пам’яті нагадав, чому варто переосмислити цю дату.
Нагадаємо, 8 березня на Контрактовій площі відбудеться велике жіноче ралі. Любителі менш екстремального відпочинку в цей день можуть відвідати виставку фіалок.
Крім того, у центрі міста відбудеться марш за права жінок.
Сообщает bigkiev.com.ua

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии