Літо прийшло, паркуємось!

Літо прийшло, паркуємось!

фото: Костянтин Ільянок
У Київ прийшло літо і це чудова пора для прогулянок на повітрі, зустрічі світанків та романтичних побачень. Багато киян вже взяли відпустки і відпочивають на морях-океанах чи дачах. Ті, хто лишився у столиці, теж не програли – до вашої уваги ми обрали п’ять парків, які будуть чудовою альтернативою для відпочинку влітку.
Феофанія

Велич природної краси з видовищними ландшафтами та Свято-Пантелеймонівським собором. Тут можна чудово відпочити від шаленого міського темпу всію родиною або з друзями. Можна пограти у волейбол, погодувати качок на озері або зробити яскраву фотосесію. В парку є чотири озера, бювети з живою водою, встановлено багато альтанок та клумб з різноманітними квітами. Це місце також підходить для велопрогулянок: доріжки асфальтовані та доглянуті. Дістатися парку можна власним транспортом, метро та маршруткою.
Парк працює з 8:00 до 23:00. Вхід 30 грн на один день для дорослих та 10 грн для дітей від 7 до 16 років і студентів денної форми навчання.
Голосіївський парк імені М. Рильського
Фото: Голосіївська РДА
Один з найбільших парків культури та відпочинку Києва закладено в 1957 року на базі лісового масиву в Голосіїво. Це не лише чудове місце для відпочинку чи прогулянок, а ще й красива локація для фотозйомки. Адже у Голосіївському парку розташовані окремі ландшафтні секції. Композиційна основа парку — мальовнича Голосіївська долина, а родзинкою парку є каскад з чотирьох ставків загальною площею близько 6 га.
На території парку є спортивний комплекс, зелений театр, дитячі майданчики, заклади харчування, бювети з артезіанською водою, громадська вбиральня, мотузковий парк, картинги, кінотеатр під відкритим небом, човнова станція, екстремальна велотраса, прокат велосипедів, пам’ятники М. Рильському, воїнам-афганцям, захисникам Києва. Голосіївський парк – це приклад унікального парку в його природньому стані.
Останній ставок розташований на іншому кінці парку (поруч з вул. Максима Рильського). Він найбільший. На його березі є станція прокату човнів і катамаранів, кафе, дитячий майданчик і картинги. Це місце сподобається закоханим і дітям.
«Пригадайте, яка була столиця п’ять чи десять років тому? Не така чиста та зелена, правда? Сьогодні у Києві 111 парків та 493 сквери. Я як секретар міської ради можу запевнити, що на кожному засіданні ми ухвалюємо десятки рішень про надання статусу зеленої зони. Створення парків і скверів було і є одним із пріоритетних завдань міської влади. Адже, по-перше, це створення екологічно чистої та облагородженої зони відпочинку для киян, а, по-друге, надання статусу зеленої зони – це гарантія того, що на цій території ніколи не з’явиться чергова висотка і Київ не перетвориться на бетонні джунглі.
Мій улюблений парк – Рильського. І не тому, що він у Голосієво, моєму рідному районі. Ця територія приваблює своїми ставками і красивою, а місцями – навіть дикою природою.
За останні п’ять років парк Рильського змінився на очах. Тут відновили доріжки та стежки, встановили гранітні бордюри. Протягом 2017-2018 років флору парку збільшено на понад 230 дерев, 8,6 тисяч кущів та близько 50 тисяч квітів. Одна із фішок парку – лавка-гігант, яку до речі дуже полюбили мої діти. Її висота – 2,5 метри, ширина – 5 метрів. Лавка отримала відзнаку Національного реєстру рекордів як найвища в Україні.
На жаль, одне з найпопулярніших місць відпочинку киян у Голосіївському парку ім. М. Рильського – Горіхуватські ставки, потребують суттєвого оновлення.
Одне з водойм наразі повністю замулене. Тому силами міської влади планується реалізувати на ньому природну очисну споруду – біоплато.
Також у планах побудувати фонтани, пішохідні містки через Горіхуватський струмок, звести затишні альтанки, майданчик для виступів різних творчих колективів, зелений лабіринт та багато інших цікавих об’єктів.
Я маю надію, що парк ім. Рильського стане улюбленим місцем відпочинку не тільки для моєї сім’ї. І за кілька років він стане нехай не Діснейлендом, а найкращим, найбільш комфортним і безпечним парком Києва».
Володимир Прокопів, секретар Київради.
За історичними свідченнями, ліс у районі Голосієво було закладено архімандритом Києво-Печерської лаври Петром Могилою у 1631 році.
На території Голосіївського парку зберіглися рослини, занесені до Червоної книги, також ця територія має досить багату фауну — понад десять видів рідкісних тварин.
Парк «Наталка»
Фото: Костянтин Ільянок
Чудовий взірець паркового середовища, яке нещодавно було покинутим, а мешканці Оболоні особливо в темні часи доби оминали його від гріха подалі. Саме місцеві мешканці стали драйвером змін, після того, як цю місцевість хотів прибрати до рук забудовник. Активісти відвоювали зелену зону та почали самотужки перетворювати вже комунальну власність на охайну територію з літнім кінотеатром та лавочками. У 2016 році місцева влада підтримала мешканців, та почала масштабну реконструкцію.
На даний момент це зелена зона європейського рівня з виходом до Дніпра, дитячими та спортивними майданчиками та охайною територією.
Парк «Муромець»

«Муромець» (колишній парк «Дружби народів») розташований в Деснянському районі Києва між берегами Дніпра. Він давно став головною зоною відпочинку для місцевих жителів, які люблять природу. У парку можна покататися на велосипедах, позмагатися на байдарках, пострибати на батутах, взяти участь в авторалі. Є парковка і медичний пункт.
Зелена зона для відпочинку була створена ще в 1972 році. Площа парку становить більше двохсот гектарів, а з урахуванням острова Муромець – понад 700 гектарів. До слова, Муромець – найбільш великий піщаний острів, що з’явився внаслідок намивань течій річок. Парк має водноспортивну, пляжну і меморіальну зони. Крім того, тут розташований спортивно-розважальний комплекс «X-park», в якому можна знайти безліч видів відпочинку.
Парк «Партизанської слави»
Фото: Костянтин Ільянок
Цей парк є одним з найбільших у місті. Парк був створений на базі соснового лісу.
Його композиційним центром є меморіальна зона з Музеєм партизанської слави, амфітеатром для проведення традиційних зустрічей колишніх бійців партизанських загонів і з’єднань, де проводяться мітинги і святкові заходи. У цій зоні організовані підзони – партизанський арсенал із землянками, партизанський вогонь.
Крім зони урочисто-масових заходів, в парку є ще шість функціональних зон: експозиційно-тематична, спортивна, господарська, видовищних та культурно-освітніх заходів, зона відпочинку дітей та тихого відпочинку. На алеях встановлені тематичні скульптурні композиції з дерева. Є також містечко атракціонів, літній кінотеатр, декоративний басейн, облаштовані лісові озера. Загальна площа парку – 112 га.
Сообщает bigkiev.com.ua

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии