«Наших дітей привчають, що розруха – це нормально!»

«Наших дітей привчають, що розруха – це нормально!»


Якщо дивитися в документи, то Спеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури на Корчуватому має виглядати мало не як сумнозвісне Межигір’я. Адже за останні п’ять років на її ремонт було виділено майже 9 мільйонів гривень. То чим же невдоволені батьки учнів, які вимагають відставки директора та розслідування?
Коли бачиш будівлю навчального закладу на власні очі, на думку приходять образи покинутих будинків з голлівудських хоррорів.
Піймай мене, якщо зможеш

Батьки учнів вже не перший день намагаються знайти правди: як так стається, що гроші виділяються, якісь роботи проводяться, проте проблеми стають тільки більшими?
Директор школи Віктор Калита спілкування з журналістами уникає, телефоном каже, що для цього йому потрібен дозвіл директора департаменту освіти і науки КМДА. Та додзвонитися до Олени Фіданян просто неможливо – трубку мобільного вона не знімає, а секретарка годує «завтраками» та бідкається, що пані директорки на місці немає. Сама помічниця пані Фіданян у зустрічі відмовляє, посилаючись на відсутність подібних повноважень.

Вже після направлення офіційного запиту до департаменту з проханням про зустріч з пані Фіданян секретар сама виходить на зв’язок та… повідомляє, що, скоріше за все, її шефиня у відпустці, і відправляє з усіх питань звертатися до Голосіївського районного управління освіти.
Так само дивно та таємничо поводить себе і директор школи Віктор Калита. Дізнавшись про приїзд журналістів, він почав переховуватись в шкільній будівлі, віддавши наказ охоронцю зачинити двері школи та не пускати представників ЗМІ.

Не маючи змоги почути позицію іншої сторони,  – департаменту освіти і науки КМДА та керівництва школи, ми направили інформаційні запити та маємо надію отримати відповідь або зустрітися та задати питання наживо.

«Як так виходить, що ремонти роблять, гроші вділяють, а школа у такому стані? Просили в нього (директора школи. – Ред.) звіти, а він каже, що нічого не підписував, відповідальність за це не несе і якщо ми хочемо, то можемо самостійно контролювати роботу. Актова зала у нас взагалі закрита, бо знаходиться в аварійному стані, паркан, на який виділялися гроші не відремонтований, стелі у школі вкриті пліснявою», — розповідає мама другокласниці Тетяна, що сама навчалася у цій школі.


Непрозоре «Прозоро»
Якщо у житті не завжди можливо знайти відповідального, то на сайті «Прозоро» завжди знайдеться щось цікаве.
Наприклад, переможець тендеру, ТОВ «Вудхаус», основним видом діяльності якого є «Вивчення кон’юнктури ринку та вивчення громадської думки», наприкінці 2017 року провів капітальний ремонт фасаду школи.

А в 2016-му ТОВ «Ритейл плюс ЛТД» зі статутним капіталом аж у 100,00 гривень мало провести капітальний ремонт спортивних залів загальною вартістю 1 493 411,00 грн.
Кидається в око, що серед переможців тендерів два підрядники зареєстровані за однією адресою – ТОВ «Петра Буд» та ТОВ «Алекс Ост». На двох ці компанії «засвоїли» майже півтора мільйони гривень та мали зробити капітальний ремонт покрівлі в 2017-му та провести заміну вікон влітку 2016 року.

При детальному вивченні процедур закупівлі, пов’язаних з цим навчальним закладом, стає зрозумілим небажання директора школи та керівництва департаменту освіти і науки спілкуватися на цю тему – бо це просто неможливо пояснити. Навіть керівник триразового переможця тендерів для цієї школи не зміг пояснити, які саме роботи виконувала його компанія. Воно й зрозуміло – мінімум рік пройшов з останнього замовлення. Пам’ять відмовляє навіть не дивлячись на те, що його компанія разом з декількома іншими проходить в якості відповідача у кримінальній справі зі спричинення збитків державі в особливо великих розмірах.
Загалом за 2015-2019 роки в школі мало бути проведено:
– капітальний ремонт спортивних залів та допоміжних приміщень – 2 рази;
– капремонт фасаду школи;
– капремонт огорожі;
– капремонт покрівлі – 2 рази;
– заміну віконних конструкцій – 2 рази;
– поточний ремонт покрівлі;
– поточний ремонт приміщення школи;
– поточний ремонт внутрішніх сантехнічних мереж.
Ще один капітальний ремонт покрівлі має завершитися до початку навчального року. Його вартість складає 915 636,00 гривень.
До того ж вже оголошений тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) на 585 663,00 грн.
А поки триває слідство та лущиться фасад, залишається тільки одне питання: чий підпис стоїть під актами прийому робіт та що робити, аби діти навчалися в нормальних умовах?
8 826 891 грн виділено на ремонтні роботи у школі №273 за 2015-2019 роки.


«Зараз відносно декількох підрядників відкрито кримінальне провадження, аби виявити порушення. В цьому році заплановані ремонт даху, закінчення робіт з заміни вікон та ремонт вхідної групи. На це в бюджеті передбачено 4,5 мільйони гривень. Крім того, планується будівництво поля для міні-футболу та майданчика для воркауту. Зі свого боку, я візьму це питання під особистий контроль  і зроблю все від мене залежне аби роботи були виконані якісно і новий навчальний рік діти розпочали в комфортних умовах», — говорить секретар Київради Володимир Прокопів.
Сообщает bigkiev.com.ua

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии