У Маші Єфросиніної розповіл українкам те, що мало хто знає: "Не можу припинити цей жах"

За 7 місяців повномасштабної війни моральний стан більшості українців не описати словами. Нічні повітряні тривоги, вибухи від роботи ППО, постійні переживання за себе та рідніх - це все дуже знесилює нашу психіку.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Внимание! У Вас нет прав для просмотра скрытого текста.


Тоді вже починається апатія, коли не хочеться нічого робити, нікуди йти і взагалі навіть мріяти не хочеться.
Звідки береться апатія? Звісно, що вона може бути симптомом багатьох психічних розладів. Проте зараз це – масове явище, складова частина реакції нашої психіки на військовий стрес.
"Повномасштабне вторгнення росіян зруйнувало звичне життя більшості родин в Україні, – пояснює психологиня Сусанна Ангелова. – Від жінок з програми "Незламна мама" я часто чую: "Мій світ розлетівся на друзки", "Я не розумію, як мені вчинити", "Я не можу припинити цей жах". Головні ознаки апатії – це відсутність енергії для виконання звичних справ, пасивність, ігнорування власних проблем, небажання дізнаватися щось нове чи знайомитися з людьми, невідчуття емоцій, коли трапляються хороші чи погані речі. У небезпечній ситуації ми реагуємо примітивно: бий, тікай або завмирай. Це реакції, які ми отримали у спадок ще від динозаврів. Проте у нас є способи приборкання внутрішніх драконів."
У Маші Єфросиніної розповіл українкам те, що мало хто знає: "Не можу припинити цей жах"

Психологиня Сусанна Ангелова, "Фонд Маша"
Сообщает znaj.ua

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии