Меценати допомогли захистити гордість Києва: засновники столиці тепер у безпеці

За даними ЮНЕСКО, щонайменше 98 українських культурних і релігійних об'єктів були пошкоджені або знищені з початку вторгнення Росії в Україну.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Внимание! У Вас нет прав для просмотра скрытого текста.


Дуже важливо, що українці, об'єднавшись, дбають не тільки про власну безпеку, а й про збереження історії країни. Тому в багатьох містах України небайдужі люди намагаються захистити і захистити від обстрілів пам'ятники, що давно стали візитними картками міст.
Врятувати одну з найважливіших пам'яток столиці України-Пам'ятний знак на честь заснування міста Києва зголосилися місцеві благодійники за допомогою відомих архітекторів і бізнесменів за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.
Навколо пам'ятника в повну висоту побудована шестиметрова конструкція з металевих будівельних лісів і дерев'яного бруса. Зовні він укріплений спеціальними плитами, а по нижній частині конструкції покладені мішки з піском. Автором архітектурного проекту захисного саркофага виступив Микола Віхарєв-відомий український архітектор, який розробляє конструктивні рішення щодо захисту пам'ятників під час війни.
"Захист пам'ятника Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либіді важливий не тільки тому, що вона несе пам'ять про історію заснування міста. Це візитка Києва, - каже Олесь Довгий, народний депутат України, ініціатор проекту. - Тому ми відгукнулися на ініціативу Олександра Нікоряка і об'єднали в рамках нашого благодійного фонду "можемо разом" однодумців і партнерів для вирішення проблеми". Сообщает znaj.ua

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии