Слідчі поліції Києва спільно з кіберполіцейськими викрили чоловіка, який збагатився недійсною валютою на суму понад 40 тисяч гривень

За допомогою платіжних терміналів зловмисник поповнив власні рахунки пошкодженими грішми, які було розкрадено з банківських відділень на тимчасово окупованих територіях. За такі дії фігуранту загрожує до восьми років ув’язнення.

Слідчі Солом’янського управління поліції спільно зі співробітниками Департаменту кіберполіції міста Києва та за процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури викрили 20–річного уродженця Миколаївщини за підозрою у вчиненні шахрайських дій. Чоловік використовував гроші, які було пошкоджено співробітниками фінансової установи під час захоплення територій російськими військовими.
Правоохоронці встановили, що працівники банку навмисно просвердлили в банкнотах отвори, аби ними не скористалися окупанти чи мародери, які перебувають в тимчасовій окупації. У подальшому пошкоджені купюри були розкрадені з установи та ввезені на підконтрольну територію України. Отримавши недійсні банкноти, зловмисник поповнював рахунки своїх банківських карток через термінали, які сприймали їх за діючі гроші. За час протиправної діяльності порушнику вдалося збагатитись на 40 тисяч гривень.

За результатами проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили фігуранта та затримали його у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Під час затримання працівники поліції вилучили у зловмисника ще частину готівки, яку чоловік не встиг переказати на картки.
Слідчі Солом’янського управління поліції за погодженням із Солом’янською окружною прокуратурою повідомили чоловіку про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки та готують клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

На даний час поліцейські встановлюють шляхи надходження пошкоджених грошей, а також коло осіб, причетних до скоєння злочину.

Поліція Києва закликає громадян повідомляти про виявлення таких банкнот правоохоронцям за номером 102.

Відділ комунікації поліції Києва

Олена Мошко

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии