Нацполіція направила до суду 29 кримінальних проваджень за злочинами проти журналістів

Про це сьогодні, 2 листопада, повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління (ГСУ) Національної поліції України Сергій Пантелеєв. Він разом із заступницею Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян взяв участь у громадських слуханнях з питань захисту прав журналістів, боротьби із безкарністю та фізичною агресією щодо працівників ЗМІ «Фізична безпека журналістів і свобода слова в Україні».

[/b]

За словами Сергія Пантелеєва, Національна поліція вживає системних заходів для захисту журналістів і забезпечення їхньої безпечної професійної діяльності. Відтак у Головному слідчому управлінні створена та постійно функціонує спеціальна група моніторингу та відомчого контролю стану розслідування кримінальних правопорушень проти журналістів. Проблемні питання, що виникають під час розслідування вказаної категорії злочинів, щотижнево розглядаються на оперативних нарадах за участю керівництва ГСУ.
«Упродовж 9 місяців цього року органи досудового розслідування Національної поліції України розпочали розслідування за 158 кримінальними правопорушеннями, пов’язаними із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. У 2020 році таких проваджень за аналогічний період було 214», - зазначив перший заступник начальника ГСУ Нацполіції.

За його словами, 113 кримінальних проваджень відкриті за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України, 38 – за 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста), ще 7 – за 347-1 (Умисне знищення або пошкодження майна журналіста) Кримінального кодексу України. Крім того, цього року зросла кількість направлених до суду проваджень.
«До суду направлено 29 кримінальних проваджень. У 2020 році за вказаний період до суду було направлено 16 таких кримінальних проваджень», – повідомив Сергій Пантелеєв, зазначивши, що за кількома фактами вже винесені обвинувальні вироки.
Водночас триває слідство у кількох кримінальних провадженнях, відкритих за фактами правопорушень відносно журналістів. Зокрема слідчі Голосіївського управління поліції ГУНП у м. Києві розслідують факти перешкоджання головою та іншими працівниками банку законній діяльності журналістів із застосуванням фізичної сили. Подія сталася 4 жовтня цього року. Кримінальне провадження відкрите за ознаками ч. 1 та ч. 3 ст. 171, ч. 1 ст. 126 Кримінального кодексу України. [b]У вчиненні зазначених кримінальних правопорушень голові та трьом працівникам банку повідомлено про підозру
. Двом працівникам банку обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, одному – у вигляді особистого зобов’язання.
Окрім цього, Сергій Пантелеєв наголосив, що Головне слідче управління бере участь в розробці та опрацюванні змін до низки законодавчих актів. Вони спрямовані на забезпечення безпечної професійної діяльності журналістів, охорону їхніх прав та свобод. Зокрема працівники Головного слідчого управління готували та надавали пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів» (законопроєкт № 3633). Цей законопроєкт вже ухвалений Верховною Радою України на початку лютого 2021 року.

Нагадаємо, у Дніпрі слідчі направили до суду кримінальні провадження стосовно перешкоджання професійній діяльності та напад на журналістів.
Управління комунікації

Національної поліції України

Фото: Андрій Новицький

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии