Буковинські правоохоронці припинили масштабну схему незаконного перетину державного кордону України

Співробітники ГУНП в Чернівецькій області, Департаменту протидії злочинності, пов’язаній з торгівлею людьми, та незаконній міграції НПУ та СБУ під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури викрили організовану міжнародну групу, яка нелегально оформляла іноземцям громадянство України. Серед її членів – працівники державної міграційної служби, а також центрів надання адміністративних послуг на території Буковини та Молдови.

Буковинські правоохоронці припинили масштабну схему незаконного перетину державного кордону України




Оперативники відділу протидії злочинності, пов’язаній з торгівлею людьми, та незаконній міграції ГУНП в Чернівецькій області та співробітники контррозвідки СБУ здійснили багатоетапний комплекс спеціальних заходів і задокументували протиправну діяльність групи осіб, до складу якої входили п’ятеро буковинців віком від 30 до 58 років, а також 49-річний громадянин Республіки Молдова.



Поліцейські з’ясували, що зловмисники діяли за декількома схемами. Зокрема, виготовляли підроблені дублікати молдовських паспортів із фіктивними відомостями про нібито народження особи в України. На підставі цих фальшивих документів порушники виготовляли іноземцям паспорти громадян України. Така процедура тривала приблизно два місяці й коштувала від 3 тисяч євро.



Окрім цього, вклеювали у паспорти громадян України фотографії іноземців і на цій підставі оформляли їм паспорт громадянина України для виїзду за кордон.



Таким чином іноземці отримували громадянство України всупереч чинному законодавству. Також його отримували іноземці, які перебували у розшуку через скоєння кримінальних правопорушень.

Правоохоронці встановили, що зловмисники незаконно видали щонайменше 150 паспортів. Наразі 50 особам уже скасовано громадянство України, яке вони набули нелегальним шляхом.



Під час слідчо-розшукових дій поліцейські спільно з іншими правоохоронними відомствами, й іноземними здійснили 35 санкціонованих обшуків на території України та Молдови за місцями проживання й роботи зловмисників та їхніх спільників.

У порушників правоохоронці вилучили:


комп’ютерну техніку;


заготовки та бланки для виготовлення документів;


печатки, штампи та їх відтиски;


оригінали та копії офіційних документів, їхні підроблені аналоги;


"чорнові" записи.

Наразі вирішується питання повідомлення учасникам злочинного угруповання про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Порушникам загрожує до 7 років позбавлення волі.

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии