«Кожен керівник обласного управління поліції несе персональну відповідальність за розкриття та розслідування злочинів щодо журналістів» - Ігор Клименко

Питання захисту професійної діяльності журналістів і свободи слова обговорювали сьогодні, 11 березня, під час відеосеклеторної наради за участю Голови Національної поліції України та керівників ГУНП в областях.

За словами Ігоря Клименка, розслідування та розкриття злочинів щодо журналістів перебуває на постійному контролі Міністра внутрішніх справ України, Голови Національної поліції України та міжнародних організацій.
«Кожен керівник обласного управління поліції несе персональну відповідальність за розкриття та розслідування злочинів щодо журналістів» - Ігор Клименко


«Ми маємо спілкуватися із представниками ЗМІ. Знаходьте час, як мінімум, раз на квартал, зустрічатися з журналістами. Хочу наголосити на персональній відповідальності кожного начальника ГУНП за розкриття і розслідування таких злочинів», - наголосив Ігор Клименко.

Своєю чергою заступник Голови Національної поліції України - керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе розповів про стан та особливості
розслідування кримінальних проваджень такої спрямованості.


«На сьогодні ми маємо 211 кримінальних проваджень щодо порушення прав журналістів. Голова Національної поліції України поставив ряд акцентних завдань обласним керівникам поліції щодо розкриття та розслідування цих злочинів і налагодження комунікації з представниками медіаспільноти на місцях», - зазначив Максим Цуцкірідзе.
При цьому найчастіше поліція фіксує саме факти перешкоджання журналістській діяльності і кваліфікує їх за статтями Кримінального кодексу України - перешкоджання законній професійній діяльності, погрози щодо журналістів, пошкодження майна журналістів (відеокамер іншого обладнання).



Заступник Голови Нацполіції зазначив, що не завжди працівники поліції правильно кваліфікують ті обставини та події, які трапляються із журналістами.
«Є ряд спеціальних статей, які слідчі не завжди вміло застосовують, а відтак кваліфікують злочини проти журналістів за статтями, які поширюються на злочини загальнокримінальної спрямованості. З початку року ми зареєстрували 34 кримінальні провадження щодо порушення прав журналістів. І ми будемо вимагати від поліцейських результату щодо розслідування таких злочинів», – наголосив Максим Цуцкірідзе.

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии