Оперативники Нацполіції блокували транснаціональний канал торгівлі людьми для втягнення жертв у злочинну діяльність

Під приводом участі в перевезенні біженців зловмисники морем незаконно переправляли мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії. Поліцейські затримали активного учасника злочинного угруповання. Задокументовано його причетність до вербування 12 жителів Запоріжжя. Вісім з них у результаті відбували покарання за кордоном.

Працівники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України блокували транснаціональний канал торгівлі українцями для їхньої подальшої експлуатації.
Зловмисники втягували завербованих громадян у злочинну діяльність за межами нашої держави. Зокрема йдеться про незаконне переправлення морем мігрантів з Туреччини до Греції та Італії або з Греції до Італії.

Встановлено, що під час переправлення нелегальних мігрантів зловмисники використовували вітрильні яхти та прогулянкові катери. В якості екіпажу там перебували завербовані українці.

У результаті оперативних заходів поліцейські встановили, що активним учасником злочинної групи з ознаками організованості, яка забезпечувала функціонування цього каналу, є 35-річний мешканець Запоріжжя.
За інформацією поліції, підозрюваний має стійкі зв’язки з іноземними переправниками нелегальних мігрантів. Саме для них він вербував українських громадян. Окрім того, він безпосередньо відповідав за вербування та переміщення завербованих членів екіпажів до Туреччини. В окремих випадках супроводжував завербованих до Туреччини, інструктував та контролював їх за кордоном.
Окрім того, раніше чоловік особисто брав участь у перевезенні нелегальних мігрантів і добре обізнаний зі специфікою цієї протиправної діяльності.
Так, у червні 2011 року підозрюваний спільно з іншим мешканцем Запоріжжя вже був затриманий у Греції за перевезення мігрантів. Там він перебував під вартою. До України повернувся в січні 2016 року.

Окрім того, встановлено, що перебуваючи у пенітенціарному закладі Греції, 35-річний підозрюваний встановив контакти з особами, які причетні до організації контрабанди мігрантів морем.
Відтак, повернувшись до України, він почав вербувати українських громадян під приводом участі в перевезенні біженців. Надалі відправляв завербованих до Туреччини, а згодом – до Греції.

Поліцейські з’ясували, що також для пошуку майбутніх жертв затриманий залучав контакти серед своїх знайомих.

У ході слідчих дій правоохоронці з’ясували, що підозрюваний у вересні 2017 року був депортований з Туреччини, де його затримали за порушення міграційного законодавства.

Перебуваючи в Туреччині, підозрюваний спільно з іноземними організаторами нелегальної міграції керував завербованими українцями, які перевозили морем нелегальних мігрантів. Зафіксовано кримінальні контакти затриманого у цій країні.

Оперативники Нацполіції блокували транснаціональний канал торгівлі людьми для втягнення жертв у злочинну діяльність


Повернувшись до України, зловмисник продовжив пошук чоловіків та жінок для вербування під виглядом працевлаштування в Туреччині. Йдеться про «роботу» в якості екіпажу вітрильних яхт та прогулянкових катерів із подальшою експлуатацією та залучення до перевезення нелегальних мігрантів.
У результаті слідчих дій поліцейські задокументували причетність 35-річного мешканця Запоріжжя та його спільників до вербування 12 жителів Запоріжжя. Вісім з них були відправлені за кордон, де вони відбували покарання за перевезення нелегальних мігрантів морем.

Наразі активного учасника злочинного угруповання затримано. Проведено обшуки за місцем проживання фігуранта.


Затриманому оголосили про підозру. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу – тримання під вартою. Відповідно до ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

Управління комунікації

за матеріалами
Департаменту боротьби зі злочинами,
пов’язаними з торгівлею людьми

Новости по теме

{related-news}

Комментарии (0)

добавить комментарий

Добавить комментарий

показать все комментарии